23 Ağustos 2012 Perşembe

Kitaptan Kuleler #1


 Euphoric Kitaptan Kuleler diyerek bir etkinlik başlatmış.Baktım baktım herkes kulesini paylaşıyor neyim eksik dedim.Benim kule az biraz ufak oldu ama anca bundan sonrakilere daha uzun kulelerle gelirim. :))

1-Julian Sırrı - Gregg Loomis
Okuyanların dilinden düşmeyen benimse hala okuyamadığım kitap.Etkinlikten gelen kitabım kendisi hala okunmayı bekliyor.Bir türlü sıra gelmedi.Çok değil bir iki yada üç aydır bekliyor.Yazarın ilk defa kitabını okuyacagım için korkuyorda olabilirim.

2-Canan - Peyami Safa
Heyecan verici ve o dönemlerdeki akıcı romanlardanmış. Okuyanlarının yalancısıyım.
Bu gidişle 10 yıl sonra hala Kitaptan Kuleler etkinliği olursa bu kitabı ordada görürsünüz.Kitap en az benimle yaşıt.Okuyamıyorum.Her seferinde başlayıp bırakıyorum.Kendileri Peyami Safa'dan soğumama sebeb oluyor. 

3- Koza Kelebeği Bilmez -Robin Sharma
"Koza için hayatın sonu olarak görünen şeyi, ustalar kelebek olarak görür."
 Etkinlikten gelen ikinci kitabım bekle okuyacağım seni. :(

4- İncir Kuşları - Sinan Akyüz
Boşnak Kızın Bir Solukta Okunan Gerçek Hikâyesi…diyerek tanıtılsa da ben alırken BOSNA KATLİAMINI anlatıyor diye aldım.
Henüz başlayamadım ama bu tamamen benim Yazarın İlk Defa Kitabını okuma korkumdan kaynaklanıyor.Hassas oldugum noktayı birinin kaleminden okumanın korkusuda var.Elimdeki kitabı bitirir bitirmez Suada'nın hayatında savrulacağım.

5-Büyük İskender - Paul Doherty
Etkinlik kitaplarımdan 3.sü oluyor kendileri..
"Paul Doherty, bu etkileyici eserinde, yaklaşık 2500 yıl önce gerçekleşmiş bir cinayetin ardında yatan gerçekleri, zaman ve mekan sınırlarını aşan bir dedektiflik başarısıyla gün ışığına çıkarıyor. "

Etkinliğe katılmak oldukça basit benimde kulem var bende yayınlayacagım diyen herkes katılabilirmiş. :))

5 yorum:

 1. İcir kuşlarını alırken uyguladığınız kriter doğru gibi geldi bana , sebep bu bir aşk kitabı değil çünkü, ben çok beğenmiştim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende okuma konusunda artık emin oldum. :)

   Sil
 2. İncir kuşlarını aşk kitabından daha ziyade Savaşın soğuk yüzünü anlatacağını düşündüğüm için dün aldım. Bugün denize giderken yanıma aldım ki okurum. İçim sıkıldı ya 70. sayfaya geldim hala aşk kitabı modunda basit cümlelerle. sevmedim. Galiba kitabı burada gördüm ki aldım. İlerleyen sayfalarda güzel olur mu devam mı etsem? Karar veremedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kitap eylemcisi okuyup beğenmiş.Bana okumak henüz nasip olmadı. Alma sebebim benimde savaş ilerledikçe asıl konuya gelebilir. Elimdekini bitirdikten sonra okumayı düşünüyorum.

   Sil
 3. incir kuşları çok merak ettiklerimden...

  YanıtlaSil