8 Ocak 2013 Salı

Okuyorum: Sevgi Uğruna Yaptıklarımız | Kristin Hannah


 Sevgi Uğruna Yaptıklarımız | Kristin Hannah


Aynı şeyin özlemini çeken iki kadın... 

Ailenin Ne Anlama Geldiğini Öğrenecekleri Duygusal Ve Dokunaklı Bir Yolculuk...Yıllar süren uğraşına rağmen çocuk sahibi olamaması Angie Maloneu çok üzmüştür. Acı dolu bir boşanmanın ardından Pasifik Northwestteki kasabasına döner ve aile restoranının yönetimini devralır. Hayatın dalgalar gibi yükselip alçaldığı West Endde, problemli genç bir kadınla tanışıp arkadaşlık etmeye başlayan Angienin hayatı bütünüyle değişmeye başlar.Angie, Lauren Ribidoyu işe alır çünkü on yedi yaşındaki bu kızda farklı bir şeyler bulur. Aralarında sıkı bir bağ oluşur ve annesi Laurenı terk ettiğinde Angie ona kalacak bir yer verir. Ama bu iyiliğin sonuçlarına göğüs gerecek güçte değildir henüz. Biri çocuk özlemi çeken, diğeriyse anne sevgisine hasret bu iki kadın kimsenin hayal edemeyeceği bir şekilde sınanacaktır."Harika... Çok dokunaklı... Karakterlerin sıcaklığı ve karmaşık kişilikleri derinlerde kalmış duyguları ortaya çıkarıyor."
RT Book Reviews"Hannah, okuyucuyu karakterlerin hayatına sürükleyip onları kendi arkadaşlarıymış gibi hissettirirken ailedeki acıları ve sevinçleri ele alarak neden kadın edebiyatının yıldızı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor."
Booklist"Hannah başkahramanlarının ruh halini derinlemesine yansıtıp hislerindeki ufak farklılıkları betimlemekte çok başarılı."
The Washington Post Book World"Yürek burkucu... Hem acı hem tatlı."
Publishers Weekly 

4 yorum:

 1. hiç okuyamadım ben bu yazarı ama aklımda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle harika bir yazar.Tüm kitaplarını okumuş olup son kitabını da artık elime almış bulunuyorum :))

   Sil
  2. Evet, gerçekten kitaplarında işlediği duyguyu okurlarına yansıtabiliyor.

   Sil
 2. okumak istediğim bi kitap bu. en yakın zamanda alınacaklar listemde

  YanıtlaSil