2 Mart 2013 Cumartesi

Tatlı Tuzak | Rita Hunter


Tatlı Tuzak | Rita Hunter
Aylar önce Rita Hunter yazısı yazmıştım.O yazıdan çok daha önce alıp okumak istediğim yazarın kitaplarına geç de olsa kavuştum.Rita Hunter olduğuna bakmayın kendisi mis gibi Türk yazardır. :)
Genelde oluşan bir fobidir aşk kitabı ve tutku söz konusuysa Türk yazar dediğiniz de ben iki adım geriye giderim.Benim favorim Judith Mcnaught ona yaklaşan birini bile görmedim.
-Bu arada Tatlı Tuzak önce Sepya adında basılmış olsa da daha sonra Epsilon olarak bir basımı daha gerçekleşmiştir.-

Derken,
Tatlı Tuzak'ın kelimeleri,akıcı cümleleri arasında kayboldum.Elisha ve Connor çiftinin tutkulu ilişkisi sizi ister istemez hikayenin içine çekiyor.Başlarda Elisha fazla erkeksi duruşundan dolayı sizi şüpheye düşürebilir ki hani şu hikayelerde ki güzel kız nerede diyebilirsiniz.Zaten esas burada daha ilginç oluyor her şey, küçük bir kız çocuğu hatta erkek çocuğuna benzeyen bir kız çocuğu ile bir dük nasıl olur da yan yana gelir merakı sizi sürükleyip götürüyor.
Şaşırtıcı derece de bu ikilinin arasındaki tutku,aşk her neyse o aralarındaki okurken sizi de kavuracak.Yavaş yavaş bir birine kapılan iki insan,her ne yaparsa yapsın duruşu karizma olan bir adam ve bir düşesin hikayesi gayet keyif vericiydi.
Bu aşkın tutkusunda eriyip giderken romanın yabancı bir yazarın elinden çıkmış aşk romanı kadar iyi bir roman olduğunu göreceksiniz.Rita Hunter sevildiği kadar varmış.
Tutkulu aşk romanları sevenlerin keyifle okuyacağı bir kitap olmuş. :)

Arka Kapak

Kalbimi Çaldın adlı romanıyla Sepya Kitaplar okurlarının beğenisini kazanan 

Rita Hunter'dan Tatlı Tuzak 

Şiddetli yağmur yüzünden kabaran dere, 
Sedgwick'lerin evini kasabaya bağlayan köprüyü seline kattığında, 
kimse olacakları tahmin bile edemezdi. 
Grandoor Dükü Connor Tracey prensipli bir adamdı. Çapkın olabilirdi ama evli ve tecrübeli kadınları yatağa atmak sayılmazsa, kimse bir ahlaksız olduğunu iddia edemezdi... Fakat günah kadar çekici, melek kadar güzel taşra gülü Claire'in odasına, gecenin bir yarısı onu rezil etmek pahasına girmeye karar verdiğinde tüm prensiplerinin ve erdemlerinin birkaç kadeh brendi ile yok olup gidecek kadar zayıf olduğunu görecekti. 
Ancak bu kendisiyle yaptığı bir iç hesaptı... Asıl hesap ise o meleğin değil de, erkek kılıklı arkadaşının yatağında uyandığında vereceği idi... Evet, kesinlikle Tanrı'nın oyununa gelmişti... 
Elisha Clewland erdemleri olan bir kızdı. Işıltılar saçan bir güzelliği ya da kasabanın erkeklerini baştan çıkartan bir cazibesi yoksa da dürüst ve gururluydu. Fakat yolculuğu dönüşünde kasabalarında mecburen konaklayan soyluya ilk görüşte âşık olunca hiçbir zaman yapmayacağı bir şey yaptı... Nişanlı arkadaşının odasına girmeye niyetlenirken odaları karıştıran adamı, sadece kendisinin bildiği bir gerçekle aydınlatmak yerine, yalan söylemeyi tercih etti. 
Bunun için cehennemde yanması gerekir miydi? 

Yayın Evi: Sepya - Epsilon
Yayın Yılı: 496
Sayfa Sayısı:  2012

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder